Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket cold and frozen beverage dispensers.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2U-97525 cold and frozen beverage dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2U-97525 4-3/4 Inch Axial Fan Electric Cooling Fan 106 Cfm
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2U-97525 |
| Manufacturer Part # | 2U-97525 |
| Height | 1.5" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 4.75" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2U-97525 Axial Fan-230v 15w 3100 Rpm 106 Cfm 4-11/16" X 1-1/2", 4-1/8" Ctrs Same As #681060 Except Corners Are Tapped With, 10-24 Threads, Cord Only Use # 38-1356, Blodgett Mt1828 Mt2136e Mt2136g Mt3255 Mt3855g Mt3870, Ps536 Ps555, Nu-vu
