Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket toasters and breakfast equipment.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 2U-85195 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 2U-85195 5 Inch Conveyor Motor 208/240v with Cooling Fan
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 2U-85195 |
| Manufacturer Part # | 2U-85195 |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 3.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 2U-85195 [ 208/240v ] 1/2" Dia Drive Shaft ], Conveyor Motor 208/240v W/fan A2419 # 281123, Red & Black For 208v, Orange & Black For 240v Old # 85199 1/2" Drive Shaft, Fan Shaft .20" Dia, Has Cooling Fan 2-1/2" Dia W/ .20" Hole, American Permanent Ware, Toaster Series M-95 (not For Arby S)
