Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket toasters and breakfast equipment.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 2U-84109 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 2U-84109 2.75 Inch Electric Gear Motor with 4.8 RPM for Toaster
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 2U-84109 |
| Manufacturer Part # | 2U-84109 |
| Height | 5" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 5" |
| Weight | 4.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 2U-84109 Gear Motor 208/230v 4.8 Rpm, American Permanent Ware Toaster, Toaster Series M-95 (for Arby S Only), Model M-2000 (optional - Used In Sonic S)
