Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star 2U-51067 6 Inch Electric Gear Motor with Magnetic Pick-up Harness
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2U-51067 |
| Manufacturer Part # | 2U-51067 |
| Height | 6" |
| Width | 6" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 4.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2U-51067 Gear Motor, 115vdc 9.3 Rpm .15a. 50" Lbs. Torque, Power Leads 18 Gauge (1) Red 8", (1) Black 8", Magnetic Pick-up Harness 30" W/ Red White Black And, Ground Wires. Threaded End W/palnut 1/2"-13 X 1-3/4"., Num2315291, Middleby Conveyor Oven Ps520g Ps536gs
