RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 2U-1211701 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 2U-1211701 Motor 230240v 60Hz Electric Motor Drive Fits APW Models
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 2U-1211701 |
| Manufacturer Part # | 2U-1211701 |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 7" |
| Weight | 3.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 2U-1211701 Motor Drive, 230/240v 60hz 0.20a, Rotation Cw Facing Shaft, , Fits Apw Models, Hr-31 Hr-45 Hr-50 Hr-75 Hr-85 Hrs-31 Hrs-45 Hrs-50, Hrs-75 Hrs-85
