RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg heat lamps.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 2TZ2236 heat lamps
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2TZ2236 Bi-metal Thermostat 2 Inch Stem OEM for Warming Equipment
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2TZ2236 |
| Manufacturer Part # | 2TZ2236 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 2.7" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2TZ2236 Bi-metal T, Stat With 2" Stem, Temp 85-180, Dial A2028 K-205 # 22-1375, Star, Warmer Bun Warmer Sst-20 Sst-30 Sst-50.
