RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 2T46551 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2T46551 Thermostat 3/16 Inch Diameter 12 Inch Bulb with Auxiliary Switch
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2T46551 |
| Manufacturer Part # | 2T46551 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.54 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2T46551 [ Type- Ka ] [ Temp 493 ] [ Bulb 3/16" X 12" ] [ Cap 96" ], Has Auxillary Switch., # 22-1254 T Stat Dial "wells" Grey & Silver, [ 2-3/8" Dia ] [ Off-hi-8-2] [mount .187] [ Flat Right ], Wells Warmer Mod-100 Mod-100t Mod-100td Mod-127 Mod-200, Mod-200tdm Mod-227 Mod-300 Mod-327 Mod-400 Mod-427, Mod-500 Mod-527 Mod-600
