RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg heated shelf food warmers.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 2T05FW0003 heated shelf food warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2T05FW0003 3/8 Inch Bulb Thermostat Capillary Tube 42 Inch
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2T05FW0003 |
| Manufacturer Part # | 2T05FW0003 |
| Height | 1.95" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 6.3" |
| Weight | 0.44 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2T05FW0003 [ T Stat- K ] [ Temp 185 Max ] [ Bulb 3/8" X 5" ], [ Cap 42" ] [ Dial To Use # 22-1156 Off-10-1 ], Star/toastwell Drawer Warmer
