RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket heat lamps.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2T-E336A8713 heat lamps
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2T-E336A8713 1.75 Inch Thermostat K Capillary Bulb Hot Food Warmer
| Fits with Manufacturer | Toastmaster - See Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | 2T-E336A8713 |
| Manufacturer Part # | 2T-E336A8713 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 16" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Toastmaster - See Middleby Marshall 2T-E336A8713 [ Type - K ] [ Temp 150-200 ] [ Bulb 1/4" X 14-5/8" ], [ Cap 36" ] [ Mount 1 ], [ For Dial Use # 22-1002 (1-10) ], Toastmaster, Hot Food Server/warmer 22d 3b20a 3c80a 3d8xd 70a, 72d 80a 82d Xd.
