RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield steam tables and food wells.
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield 2T-75863 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2T-75863 0.55 Inch Diameter Auto Reset Thermostat for Heated Dispenser
| Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 2T-75863 |
| Manufacturer Part # | 2T-75863 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.55" |
| Depth | 1.2" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 2T-75863 Thermostat Temp Range 140-122 F Auto Reset, 5/8" Dia. Disc With 1/4" M Tabs., Wells Heated Dispenser 2-1/2 Gal 5 Gal., Hd8799 Hd8802
