Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 2T-45917 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2T-45917 Thermostat 3/16 Inch Bulb 12 Inch Cap Auxiliary Switch
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2T-45917 |
| Manufacturer Part # | 2T-45917 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2T-45917 [ Type-ka ][ Temp Lo-493 ] [ Bulb 3/16" X 12"] [ Cap 42" ], Auxillary Switch. [knob # 22-1074 Off-hi-8-1-lo ] Flat Up., Wells Warmer Bmw-206rt Bmw-206rtd Bmw-206st Bmw-206std, Bmw-206ulrt Bmw-206ulrtd Bmw-206ulrtd/af Bmw-206ulst, Bmw-206ulstd Bmw-206ulstd/af Ht-200 Ht-200af Ht-227, Ht-227af Ht-300 Ht-300af Ht-327 Ht-327af Ht-400, Ht-400af Ht-427 Ht-427af Ht-500 Ht-500af Ht-527, Ht-527af Mod-100 Mod-100t Mod-100td Mod-100td/af, Mod-127 Mod-127td/af Mod-200 Mod-200tdm Mod-200tdm/af, Mod-200tdmn/af Mod-227 Mod-227tdm/af Mod-300, Mod-300tdm/af Mod-300tdmn/af Mod-327 Mod-327tdm/af, Mod-400 Mod-400tdm/af Mod-427 Mod-427tdm/af Mod-500, Mod-500tdm/af Mod-527 Mod-527tdm/af Mod-600 Ss-10t, Ss-10td Ss-10ult Ss-10ultd Ss-206et Ss-206etd Ss-206t, Ss-206td Ss-206ult Ss-206ultd Ss-276ult Ss-276ultd
