RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 2S-Y2238 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 2S-Y2238 4.7 Inch Clear Infrared Heat Lamp Electric Non-Coated
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2S-Y2238 |
| Manufacturer Part # | 2S-Y2238 |
| Height | 6.5" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 4.7" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Brazil |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2S-Y2238 120v 250w Standard Clear Infrared Heat Lamp, Not Coated Not Shatterproof., Duke Warmer, Merco Food Warmer, Nemco Food Warmer, Star Food Warmer Popcorn Popper
