FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg commercial grills and griddles.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 2R-Z2896 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2R-Z2896 11 Inch Counter Balance for Star Grill Two-sided Grill
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2R-Z2896 |
| Manufacturer Part # | 2R-Z2896 |
| Height | 5.9" |
| Width | 10.85" |
| Depth | 13.25" |
| Weight | 4.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2R-Z2896 Counter Balance, Star Grill Two-sided Grill Cg14 Cg28 Gr14 Gr28 Gr28it
