- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Lang 2R-50800-12 2-1/2 Inch Door Handle Black for Oven Eco Models
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2R-50800-12 |
| Manufacturer Part # | 2R-50800-12 |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 11.6" |
| Weight | 0.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2R-50800-12 Door Handle 11-5/8" X 2-1/2", Black., Lang, Oven Eco-(8m 9m) Ecco-a Ecco-c (with S/n Up To G71021), Ecco-s Ehs-c (including Braums) Ehs-(c-lmdr, C1-1208bk Cir Cir-bk) Ehs-s (including Tcby) Ehs-t, F-11s (with S/n A22107 To A22196 & A22876 To C47921), Gcco-(a Ap Ap-xd) Gcco-c (with S/n E63145 To G70469), Gcco-s Ghs-s (with S/n Between A48857 To B57703) Ghs-t., Series F-6., Range Rf21s Rf21s-(m Xlh) Rf42s Rf42s-(m Xlh) Scr-30, Tcr-30.
