- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star 2P115113 Fits Hole 3/8 Inch Rotary Switch Kit On/off/on
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2P115113 |
| Manufacturer Part # | 2P115113 |
| Height | 1.75" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 5.95" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2P115113 [ Rotary Switch Kit ] [ Fits Hole 3/8" ] [ On/off/on ], Rotary Switch 25amp 1 1/4 Hp/120v 25amp 2hp/240v, 4ea 1/4" Tabs (plastic D Shaft), W/ Wire Leads 21" Wire Leads 1 Purple 2 Yellow 3 White, 4 Red Full Power-off (1/4 Power Stand By)- Off Full, Rotation., For Pointer Knob Use # 22-1140, Holman T710 T714
