RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg hot dog equipment.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 2NZ14553 hot dog equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2NZ14553 8 Inch Stainless Steel Electric Heating Element 1.33kw
| Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 2NZ14553 |
| Manufacturer Part # | 2NZ14553 |
| Height | 3.05" |
| Width | 8" |
| Depth | 18.1" |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 2NZ14553 Element 1.0 1.33kw