Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2N-Y7115 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2N-Y7115 8-3/4 Inch Griddle Element Electric with Stainless Steel Mounting
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2N-Y7115 |
| Manufacturer Part # | 2N-Y7115 |
| Height | 4" |
| Width | 8" |
| Depth | 16" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2N-Y7115 Griddle Element 240v 4000w 8-3/4" X 16", 10/32 Screw Holes- No Screws, For Screw Use #26-2345 10-32 X 1/4" Ss Screw., Star Griddle 515tg 515tga 515tgs 524chs 524chsa 524tg, 524tga 524tgs 536chs 536chsa 536tg 536tga 536tgs, 548chs 548chsa 548tg 548tga
