Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2N-Y3607 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2N-Y3607 12 Inch Fryer Element Electric Chrome - Star Fryer 301
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2N-Y3607 |
| Manufacturer Part # | 2N-Y3607 |
| Height | 8" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 10" |
| Weight | 3.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2N-Y3607 Fryer Element [ 208/240v 4130/5500w 1ph ], [ 14" X 13" X 8" (lwh) ] [ Chrome ], [ 15 1/2" Wire Leads W/ #8 Ring Terminal ], 4 Ea 8-32 Stud Mount No Nuts., Star Fryer 301
