Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2N-F706A8703 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Toastmaster 2N-F706A8703 10 Inch Element Electric Range 208v 5200w with Terminal Screws
| Fits with Manufacturer | Toastmaster - See Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | 2N-F706A8703 |
| Manufacturer Part # | 2N-F706A8703 |
| Height | 2.5" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 22" |
| Weight | 3.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Toastmaster - See Middleby Marshall 2N-F706A8703 Element, 208v 5200w 22" X 10-1/2", Straight Tab Terminals Flag 10-32, Terminal Screws # 26-2345 Provided, Southbend Se36 Rh36, Toastmaster Griddle F706 F716, Range 36" Range 20a2-(c M R) 20b2-(c M R)., 12" Range 20xa2-(c M)., Super "t" Heavy Duty Range Ra36(c1 C2 C6 D1 D2 D6, M1 M2 M6)., Compact Range 436a2 & 436m9 (both Apply To Models, W/serial Numbers M-1600 & Up).
