RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield 2N-70715UL coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2N-70715UL 4.85 Inch Electric Tank Heating Element Stainless Steel
| Manufacturer | Bloomfield |
|---|---|
| Model Number | 2N-70715UL |
| Manufacturer Part # | 2N-70715UL |
| Height | 4.35" |
| Width | 4.85" |
| Depth | 12.4" |
| Weight | 1.47 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bloomfield 2N-70715UL Element 230v3500w Tank Htg