- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Bloomfield 2N-70143UL 12-1/4 Inch Electric Tank Heater Element for Bloomfield Models
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 2N-70143UL |
| Manufacturer Part # | 2N-70143UL |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 0.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 2N-70143UL Tank Heater Element, [ 120v 1500w 1ph ] [ 12-1/4" X 2-1/4" ], [terminals Male, Bloomfield Model 8540 8541 8542 8543 8571 8572 8573.
