RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield strip warmers.
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield 2N-303022UL strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2N-303022UL 3 Inch Heating Element 120v 350w Strip Heater
| Manufacturer | Bloomfield |
|---|---|
| Model Number | 2N-303022UL |
| Manufacturer Part # | 2N-303022UL |
| Height | 1" |
| Width | 3" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bloomfield 2N-303022UL Heating Element 120v 350w, 8-9/16" X 2-1/2" Strip Heater, Star Wells
