RestaurantSupply.com is your trusted source for Lang cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Lang dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lang 2N-11090-14 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lang 2N-11090-14 17 Inch Electric Heating Element for Commercial Oven
| Manufacturer | Lang |
|---|---|
| Model Number | 2N-11090-14 |
| Manufacturer Part # | 2N-11090-14 |
| Height | 7" |
| Width | 17" |
| Depth | 18" |
| Weight | 5.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lang 2N-11090-14 Element F11oven 480v 11kw