Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2JZ4607 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2JZ4607 3/8 Inch Pilot Safety Valve for Commercial Boilers
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2JZ4607 |
| Manufacturer Part # | 2JZ4607 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2JZ4607 Nat/lp Pilot Safety Valve 3/8" Fpt 3" Wide Uses, Thermocouple Has Metal Push Button Pilot Out 1/8" Fpt, For Standing Pilot Units., Baso #h17ca-2, Star Griddle 824 836 848 860 872 (ts/tschs)
