Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2F-Z3077 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2F-Z3077 17-1/16 Inch Cast Iron Bottom Grate with 4 Cross Bars
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2F-Z3077 |
| Manufacturer Part # | 2F-Z3077 |
| Height | 0.29" |
| Width | 4.13" |
| Depth | 6.69" |
| Weight | 31.59 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2F-Z3077 Bottom Grate [ 17-1/16" X 10-1/2" ][ Cast Iron ], 4 Cross Bars 11 Ribs, Note If You Need 17-1/4" X 10-1/2" Use # 24-1218, Also Note Oem Is Now Using Qty 2 # 24-1157 To Replace The, Single Grate # 24-1120 ( 17-1/16" X 21" ), Star Broiler 6000 6100, 6024cbb-lp 6024cbc 6024cbd 6024cbsb 6024cbz 6024cbz-lp, 6036cbb-lp 6036cbc 6036cbd 6036cbsb 6036cbz 036cbz-lp, 6048cbb-lp 6048cbc 6048cbd 6048cbz 6048cbz-lp 6124rcbd, 6136rcbd 6148rcbd
