Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket commercial broilers.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2F-Z3035 commercial broilers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2F-Z3035 16 Inch Cast Iron Burner with Air Shutter 12.5 Inch Burn
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2F-Z3035 |
| Manufacturer Part # | 2F-Z3035 |
| Height | 3" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 16" |
| Weight | 14.53 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2F-Z3035 Cast Iron Burner [ 16" X 6.25" ] [ 12.5" Burn ], Includes Air Shutter # 26-1569, Star Broiler 6000 6100 Cbb Rcbb
