Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2F-Y7141 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2F-Y7141 17-1/4 Inch Cast Iron Bottom Grate with 4 Cross Bars
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2F-Y7141 |
| Manufacturer Part # | 2F-Y7141 |
| Height | 0.31" |
| Width | 4.77" |
| Depth | 6.75" |
| Weight | 43.74 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2F-Y7141 Cast Iron Bottom Grate, [ 17-1/4" X 12" ] [ Material Ci] 4 Cross Bars 12 Ribs, Star Broiler 6015cb 6015cba 6036cb 6036cba 6048cba
