Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Bloomfield 2E-46529 2 Inch Solenoid Valve Electric Stainless Steel - Automated Control
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 2E-46529 |
| Manufacturer Part # | 2E-46529 |
| Height | 3" |
| Width | 2" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 2E-46529 Solenoid Valve, 240v 1/4" Mpt X 3/8" Hose 1/4" Tabs, Wells Food Warmer Ht-200 Ht-200af Ht-227 Ht-227af, Ht-300 Ht-300af Ht-327 Ht-327af Ht-400 Ht-400af, Ht-427 Ht-427af Ht-500 Ht-500af Ht-527 Ht-527af, Ht200af Ht227af Ht300af Ht327af Ht400af Ht500af, Ht527af Hti300af M200 M227 M300 M327 M400 M427 M500, M527 Mod-100 Mod-100t Mod-100td Mod-100td/af Mod-127, Mod-127td/af Mod-200 Mod-200tdm Mod-200tdm/af, Mod-200tdmn/af Mod-227 Mod-227tdm/af Mod-300, Mod-300tdm/af Mod-300tdmn/af Mod-327 Mod-327tdm/af, Mod-400 Mod-400tdm/af Mod-427 Mod-427tdm/af Mod-500, Mod-500tdm/af Mod-527 Mod-527tdm/af Mod-600
