Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 2E-30701-05 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 2E-30701-05 2.2 Inch Contactor 30A 24V Electric Mounting Tabs
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2E-30701-05 |
| Manufacturer Part # | 2E-30701-05 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 2.6" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2E-30701-05 Contactor 1-1/2" X 2-3/4" 2-3/8" Mt Ctrs 8 Tabs, Groen Hy-6(se Sg) Ngb/3(e), Lang Oven Ehs Eqs
