RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg hot dog equipment.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 2A-Z8017 hot dog equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2A-Z8017 .303 Inch Idler Bushing stainless steel for commercial grill systems
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2A-Z8017 |
| Manufacturer Part # | 2A-Z8017 |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.3" |
| Depth | 0.3" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2A-Z8017 Idler Bushing, Consider Also Purchasing # 26-2663 Idler Gear., Bushing .200" Id X .303" Od X .405" Wide Ss Steel., , Star Has Changed This Part To Larger Od With Shoulder, To Fit New Idler Gear. New Bushing May Not Fit Old Idler, Gear., Star Roller Grill 20 30 30d 45a 50 75a.
