RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg hot dog equipment.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 2A-Z2176 hot dog equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2A-Z2176 17 Tooth Idler Sprocket with Brass Insert Black Steel
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2A-Z2176 |
| Manufacturer Part # | 2A-Z2176 |
| Height | 0.35" |
| Width | 1.35" |
| Depth | 1.35" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2A-Z2176 Sprocket 17 Tooth .480" Od Black Steel W. Brass Insert, .304" Id., Consider Also Purchasing # 26-2663 Idler Bushing., Bushing .200" Id X .303" Od X .405" Wide Ss Steel., , Star Has Changed This Sprocket To Larger Id To Fit With, New Idler Bushing. New Sprocket May Not Work With Old, Idler Bushing., Star Roller Grill 20 30 30d 45a 50 75a.
