Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for American Dish Service aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing American Dish Service units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket American Dish Service 299-1005 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Dish Service 299-1005 Temperature Gauge 100 to 220 Fahrenheit Palnut Rear Mount
| Fits with Manufacturer | American Dish Service |
|---|---|
| Model Number | 299-1005 |
| Manufacturer Part # | 299-1005 |
| Height | 4" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
American Dish Service 299-1005 Temperature Gauge, 100-220 F Palnut Rear Mount 6 Foot Cap 1/2" Mpt, Bulb Connection 1/4" X 2" Bulb, Nsf Approved., American Dish Service Most Models
