RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny commercial deep fryers.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 29547 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 29547 2.25 Inch Coil Solenoid 24vac Foodservice Equipment
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 29547 |
| Manufacturer Part # | 29547 |
| Height | 3.62" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 3.87" |
| Weight | 0.47 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 29547 Coil Solenoid 24v 60hz, , Fits Henny Penny Models, , 500 600 Cfa-500 Cfa-600 Computron 7000 Computron 8000, Henny Penny Mp-944 Pfe-500 Pfe-500-cfa Pfe-561 Pfe-591, Pfe-600 Pfg-500 Pfg-561 Pfg-600 Pfg-691
