RestaurantSupply.com is your trusted source for Keating cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Keating dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Keating 29519 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Keating 29519 Griddle Thermostat 30 Inch Dip-Sealed with Bulb Shield
| Manufacturer | Keating |
|---|---|
| Model Number | 29519 |
| Manufacturer Part # | 29519 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.9" |
| Depth | 15.15" |
| Weight | 0.59 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Keating 29519 Themostat Kx, With Cap Insulation And Bulb Shield, Tstat Is Dip-sealed Max Temp 550 30" Cap, Bulb 3-3/4" X 5/16", Keating Griddle
