RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny commercial deep fryers.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 29515 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 29515 5.5 Inch Valve Solenoid Electric for Steam and Water
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 29515 |
| Manufacturer Part # | 29515 |
| Height | 4.5" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 2.11 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 29515 Steam 1/2" Fpt In/out, Henny Penny Cfa-500 Cfa-600 Computron 8000, Mp-944 Pfe-500 Pfe-561 Pfe-591 Pfe-600 Pfg-500, Pfg-561 Pfg-600 Pfg-691
