Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 29341711 3.8 Inch Brass OEM Expansion Valve for HVAC and Refrigeration
Item:
#1484302
Technical details
| Manufacturer | Heatcraft |
|---|---|
| Model Number | 29341711 |
| Manufacturer Part # | 29341711 |
| Height | 3.15" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 1.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 29341711 3.8 Inch Brass OEM Expansion Valve for HVAC and Refrigeration