RestaurantSupply.com is your trusted source for Kolpak aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Kolpak units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Kolpak 290971075 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kolpak 290971075 3/4Inch Digital Thermometer With Probe Lead Faceplate
| Fits with Manufacturer | Kolpak |
|---|---|
| Model Number | 290971075 |
| Manufacturer Part # | 290971075 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kolpak 290971075 Digital Thermometer With Probe, 12 Volt 3/4" Display., Temp Range -40 To 120 Probe 8-1/2 Ft., Transformer No Longer Included - If Needed Use 441886, Kolpak
