Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Carter Hoffmann 29044-0010 10.3 Oz Cartridge Aluminum Silicone Sealant Food Grade White
| Fits with Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 29044-0010 |
| Manufacturer Part # | 29044-0010 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 12.25" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 29044-0010 Silicone Sealant Aluminum Food Grade, 350 F/177 C Max Service Temp, , White 350 F/177 C Max Service Temp # 85-1091 3 Oz Tube, 85-1115 10.3 Oz Cartridge, Clear 350 F/177c 85-1094 3 Oz Tube 85-1116 10.2 Oz, Cartridge, , Red 500 F 85-1092 3 Oz Tube 85-1117 10.3 Oz Cartridge
