RestaurantSupply.com is your trusted source for Carter Hoffmann meal delivery carts.
- Authorized Carter Hoffmann dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carter Hoffmann 29038-0168 meal delivery carts
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann 29038-0168 6.95 Inch Bottom Insulator Cap Impact-Resistant Polymer
| Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 29038-0168 |
| Manufacturer Part # | 29038-0168 |
| Height | 0.2" |
| Width | 6.95" |
| Depth | 11.9" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 29038-0168 Bottom Insulator Cap