RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 286946 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 286946 2 3/8 Inch Pin Bearing with Washer Assembly Brass Stainless Steel
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 286946 |
| Manufacturer Part # | 286946 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.26 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 286946 Material Brass, Stainless Steel, Length 2 3/8", 60 Mm, Inner Diameter 1/4", 6 Mm, Outer Diameter 1 5/8", 41 Mm, Thread 43228
