Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 280984-10 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 280984-10 19 Inch Door Gasket Magnetic Gray Retainer Mounted
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 280984-10 |
| Manufacturer Part # | 280984-10 |
| Height | 1.7" |
| Width | 19" |
| Depth | 29" |
| Weight | 7.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 280984-10 Door Gasket 69-1/16" X 29-13/32" X 69-1/16", 3 Sided Screw-in 7/16" Magnetic, 7/16" Mag 3/4" Base 3/4" High, Gray, Retainer Mounted, Hobart / Vulcan, Traulsen
