RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 28093.1 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 28093.1 OEM Auger Motor 120V Electric Fits Bunn Cds-2 Cds-3 Ultra-1
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 28093.1 |
| Manufacturer Part # | 28093.1 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 6 lbs |
| Weight | 6 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 28093.1 Auger Motor Assy W/bearing 120v 60hz 25w 1ph. 0.24a, 38.4 Rpm 4uf., , Fits Bunn Models, , Cds-2 Cds-3 Ultra-1 Ultra-2 Ultra-2a
