RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial commercial deep fryers.
- Authorized Imperial dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Imperial 28077 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 28077 1.45 Inch Probe Bracket with Nut Stainless Steel for Imperial Fryers
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 28077 |
| Manufacturer Part # | 28077 |
| Height | 1.2" |
| Width | 1.45" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 28077 Fryer Probe Holder Bracket, Comes With (1) Each Of Bracket & Nut, Imperial Fryer If If-25 If-75 Ifs-40 Ifs-50 Irfs-40, Irfs-50
