Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Traulsen aftermarket holding and proofing cabinets.
- Engineered to match existing Traulsen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Traulsen 27869 holding and proofing cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Traulsen 27869 Thermometer 40-240 F with 48 Inch Cap and 2 Inch Dial
| Fits with Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | 27869 |
| Manufacturer Part # | 27869 |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen 27869 40-240 F 48" Cap 2" Dial 3" Flange, Traulsen
