RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 27787.0002 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 27787.0002 5-1/2 Inch Foil Element for Bunn Coffee Equipment
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 27787.0002 |
| Manufacturer Part # | 27787.0002 |
| Height | 0.2" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 27787.0002 Foil Element, [ 24v 72w Ph ] [ 5-1/2 X 7 ] [terminals Wire Lead, And 1/4 Push-ons [heat Wire Zig-zag In Foil ], Bunn-o-matic
