RestaurantSupply.com is your trusted source for Traulsen aftermarket commercial undercounter and worktop refrigeration.
- Engineered to match existing Traulsen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Traulsen 27563 commercial undercounter and worktop refrigeration
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Traulsen 27563 21-1/2 to 29-1/2 Inch Door Gasket Rubber Grey Push-in
| Fits with Manufacturer | Kairak |
|---|---|
| Model Number | 27563 |
| Manufacturer Part # | 27563 |
| Height | 1.7" |
| Width | 19.1" |
| Depth | 28.8" |
| Weight | 2.27 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kairak 27563 [ 21-1/2" X 29-1/2" ] [rubber ] [ Type R], [ 7/16" Mag 3/4" Base 1" High ], Grey ] [ Push-in ], Traulsen, Refrigerator Rhd-2-32
