Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 274227-00006 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 274227-00006 3/4 Inch Pump Seal White Ceramic Rubber Seal
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 274227-00006 |
| Manufacturer Part # | 274227-00006 |
| Height | 2.3" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.13 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 274227-00006 Pump Seal Fits 3/4" Shaft, .795" Id White Ceramic X 1.398"" Od White Ceramic W/black, Rubber Seal .850" Id X 1.711" Od On Metal Seal, Packseal 601v On Box, Hobart Dishwasher C44a (not C44) C44 Has 1" Shaft And, Uses # 32-1090 Pump Seal.
