FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Middleby Marshall conveyor ovens and impinger ovens.
- Authorized Middleby Marshall dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Middleby Marshall -27381-0069 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Middleby Marshall -27381-0069 10 Inch 1 Hp Electric Motor with Capacitor Assembly
| Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | -27381-0069 |
| Manufacturer Part # | -27381-0069 |
| Height | 10" |
| Width | 10" |
| Depth | 16" |
| Weight | 33.56 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall -27381-0069 With Capacitor Assembly 60/50 Hz 1725/1425 Rpm 1 Hp, 208/230v Single Phase, Shaft 5/8" X 2" With Key Notch (comes W/ Key), Middleby Marshall Ps555 Ps570g
