Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Market Forge aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 27170-0069 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 27170-0069 4-1/8 Inch Gas Blower Wheel with 5/8 Inch Hole Flat Back
| Fits with Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | 27170-0069 |
| Manufacturer Part # | 27170-0069 |
| Height | 5" |
| Width | 10" |
| Depth | 10" |
| Weight | 4.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall 27170-0069 [ 9-1/8" Dia ] X [4-1/8"w] 5-8" Hole Flat Back, Cw Rotation (looking From Back) Smooth Hub 2 Set Screws., Middleby Marshall Oven Ps300 Ps310 Ps350 Ps360 Js350., *used W/motors Mid27381-0024 (elec Units), & M262 Mb-132 # 681100 (gas Units).
