Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Middleby Marshall aftermarket conveyor ovens and impinger ovens.
- Engineered to match existing Middleby Marshall units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Middleby Marshall 27170-0017 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Middleby Marshall 27170-0017 Transformer 120v to 24v 30va Enclosed Coil
| Fits with Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | 27170-0017 |
| Manufacturer Part # | 27170-0017 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 1.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall 27170-0017 Transformer Primary 120v Secondary 24v 30va, 2 Mount Holes 2-3/4" Ctrs. (4) 5" Leads., Enclosed Coil., Blodgett Oven Mt2136g Mt3255 Mt3855g Mt3870., Middleby Marshall Oven Ps200-r68 Ps220fs-r68 Ps224-r68, Ps300 Ps310 Ps350 Ps360.
